SSL certifikát RapidSSL – vyberte si doporučované SSL certifikáty pro kvalitní zabezpečení webových stránek

Již od roku 2003 zabezpečuje certifikační autorita RapidSSL svými SSL certifikáty komunikaci pro statisíce webových stránek na internetu. RapidSSL založila společnost GeoTrust jako levnou značku SSL certifikátů, které jsou dostupné pro každého majitele webových stránek požadujícího rychlé, ale kvalitní HTTPS zabezpečení. 

Certifikační autorita RapidSSL si již od svého vzniku dala za cíl nabízet levné SSL certifikáty, které zákazníci získají současně velice rychle. Proto v nabídce naleznete pouze dva typy SSL certifikátů. Klasický SSL certifikát RapidSSL pro zabezpečení jedné domény a druhý RapidSSL WildCard, který slouží pro zabezpečení neomezeného počtu subdomén. Oba certifikáty patří do tzv. DV SSL certifikátů, kdy je ověřována pouze existence domény. Toto je automatizovaný proces, který umožňuje vystavit nový certifikát během minut. Ověření existence domény před vystavením nového SSL certifikátu se provádí většinou zasláním e-mailu na některou z vytvořených schránek (admin@, administrator@, webmaster@, hostmaster@ nebo postmaster@) nebo je také možné použít alternativní validaci pomocí vložení záznamu do DNS či souboru na FTP.

Filosofie RapidSSL – objednej – potvrď – nainstaluj -> HTTPS

 

RapidSSL pro jednu doménu

Nejlevnější SSL certifikát RapidSSL zajistí zabezpečení jedné domény, je důvěryhodný pro 99 % moderních webových prohlížečů i na mobilních zařízeních a zajistí zabezpečení názvu domény s www i bez uvedení www, což zajistí jednoduché nasazení SSL certifikátu na server.

 • Cena RapidSSL certifikátu
  • na 1 rok 345 Kč
  • na 2 roky 499 Kč (249 Kč/rok)
 • Nejlepší cenu získáte na projektu SSLmentor.cz

SSL certifikát RapidSSL pro zabezpečení jedné domény lze doporučit každému provozovateli webových stránek, ať už se jedná o osobní web, blog, aplikaci nebo firemní webové stránky.

RapidSSL WildCard certifikát

WildCard certifikát je vhodný pro jakékoliv firemní webové stránky a projekty, kde je požadavkem zabezpečit větší množství subdomén. Výhodou certifikátu je také možnost zabezpečení hlavní domény 2. řádu i bez vloženého www.
V případě potřeby na projektu zabezpečit mnoho subdomén, jako například www.domena.cz, shop.doména.cz, platby.doména.cz, partneri.doména.cz a nebo cokoliv.doména.cz, je RapidSSL WildCard ideálním SSL certifikátem. Administrátorům ušetří mnoho práce, neboť nemusí řešit získání dalších SSL certifikátů při přidávání nových sub-domén.

 • Cena RapidSSL WildCard certifikátu
  • na 1 rok 2.490 Kč
  • na 2 roky  4.490 Kč (2.245 Kč/rok)
 • Nejlepší cenu získáte na projektu SSLmentor.cz

Hvězdičkový RapidSSL WildCard nabízí neomezené zabezpečení sub-domén, rychlé získání certifikátu – stačí pouze odkliknout odkaz v e-mailu, výhodnou cenu, 99,9% podporu moderních www prohlížečů, podporu v mobilních zařízeních, 256 bitové SSL šifrování.

Proč používat SSL certifikát

Nasadit SSL certifikát je nutné pro zajištění bezpečné HTTPS komunikace na internetu. Pomocí SSL certifikátu se vytváří šifrované spojení mezi prohlížečem návštěvníka webu a serverem. Díky HTTPS tak nelze odposlechnout komunikaci, ukradnout osobní data. Zlá osoba navíc nemůže vložit zákeřný kód do stránek či změnit obsah (např. dříve časté vkládání reklam bez vědomí uživatele). Prohlížeč Chrome označuje stránky bez SSL certifikátu nedůvěryhodným „Nezabezpečeno“ a to žádný majitel webu nechce. HTTPS komunikace umožňuje využívat také nové technologie jako je HTTP/2 nebo některé nové funkce CSS. HTTPS/2 výrazně zrychluje načítání webových stránek. A v neposlední řadě SSL certifikát posiluje SEO hodnocení od Google.