Programy pro OS Windows podepisují vývojáři Sectigo Code certifikáty

Čeští vývojáři podepisují svůj software určený pro operační systémy Windows Sectigo Code certifikáty. Code Signing Certifikáty od společností Sectigo jsou nutnou součástí zabezpečení distribucí aplikací přes internet.

Code Signing Certifikáty jsou SSL/TLS certifikáty pro podpis kódu jsou určeny pro vývojáře a společnosti k podepisování jejich aplikací a kódu. Dnes se stahují programy primárně z internetu a uživatel nemá jistotu, zda se jedná o správný kód. Pomocí podepsání aplikace vývojářem, který je prověřený certifikační autoritou, má jakýkoliv uživatel jistotu, že aplikace je původní a nedošlo k zákeřné úpravě kódu. Je potvrzena integrita obsahu. Pokud by došlo k úpravě, software by byl označen za nedůvěryhodný. Code Signing Certifikát obsahuje také identifikaci společnosti. Jedná se tedy o firemním ověření (OV) a zákazník si tak může ověřit, že software skutečně pochází od vydavatele, který jej podepsal.

Code Signing Certifikáty

Code Signing Certifikáty zajišťují 2 základní pilíře bezpečnosti – zabezpečení + důvěru a také podporují distribuci SW.

  • Zabezpečení aplikace
    Code Signing Certifikát udržuje integritu kódu a zabraňuje zneužití názvu společnosti k šíření padělaného software či k úpravě kódu.
  • Důvěra zákazníků
    Podepsaný software chrání zákazníky před malwarem a jinými škodlivými hrozbami. Zvýšená důvěra podporuje lepší vnímání aplikace uživateli.
  • Podpora distribuce
    Podepsané aplikace pomáhají zvyšovat počty stahování a výnosy z prodeje. Vyšší důvěra pomáhá rozšiřovat distribuční kanály pro software.

O společnosti Web security s.r.o.

Společnost Web security s.r.o. se zaměřuje na internetovou bezpečnost. Je známá projektem SSLmentor, který nabízí SSL certifikáty pro zabezpečení internetové komunikace od světových certifikačních autorit. Cílem projektu je zajistit zákazníkům získání SSL certifikátu, poskytovat kvalitní a automatizované služby a to vše za velmi výhodné ceny, které může zákazníkům nabídnout díky přímému partnerství s certifikačními autoritami.Kompletní přehled SSL certifikátů značek jako Sectigo, Certum, Symantec, Thawte, RapidSSL nebo Geotrust naleznete na stránkách projektu SSLmentor.