Nový Chrome 70 znepřístupní více než 400 domén .cz

Nová verze Chrome, vycházející 16. října s pořadovým číslem 70, znedůvěryhodní všechny starší SSL certifikáty vydané společností Symantec a dceřinými autoritami Thawte, GeoTrust a RapidSSL. Na webu Nezabezpeceno.cz je publikován seznam domén .cz a .sk, na které se návštěvníci po aktualizaci prohlížeče prakticky nedostanou.

Na webových stránká Nezabezpeceno.cz je přehled českých a slovenských domén, které používají starý SSL certifikát. V den vydání Chrome 70 má stále více než 400 domén .cz a 200 domén .sk nainstalované certifikáty, které se stanou neplatnými. Aktualizace Chrome začne probíhat v Evropě během noci na 17. října. Poté se již návštěvníkům zobrazí pouze šedá stránka s výstražnou informací o nebezpečnosti připojení.

“Na seznamu se nacházejí významné komerční firmy jako cedok.cz či csa.cz, včetně webů veřejné správy. Vyřazení důvěryhodnosti SSL certifikátů vystavených na staré infrastruktuře společnosti Symantec bylo oznámeno již na podzim loňského roku a administrátoři i majitelé webů měli tedy dostatek času se na situaci připravit a obnovit certifikáty za nové.” říká Petr Komárek, tvůrce projektu Nezabezpečeno.cz a jednatel společnosti Web security.

Seznamy domén .cz a .sk naleznete na internetové adrese Nezabezpeceno.cz.

O společnosti Web security s.r.o.

Společnost Web security se zabývá internetovou bezpečností, pomáhá ji zvyšovat a objevuje nové možnosti pro její posílení. Současně nabízí a zajišťuje získání SSL certifikátů pro zabezpečenou HTTPS komunikaci od světových certifikačních autorit Comodo, Geotrust, Thawte, RapidSSL a dalších na projektu www.SSLmentor.cz.