Nejlevnější SSL certifikáty získáte na projektu SSLmentor

SSL certifikáty jsou digitální certifikáty, které zajišťují bezpečné spojení mezi webovým serverem a prohlížečem. SSL certifikáty jsou využívány k šifrování dat a ochraně citlivých informací při přenosu přes internet.

Každý majitel webových stránek by dnes měl mít SSL certifikát, který pomáhá šifrovat komunikaci na síti internet a současně vlastnictví SSL certifikátu dokazuje, že daná webová stránka patří konkrétnímu subjektu, provozovateli webu nebo organizaci. SSL certifikáty obsahují několik důležitých informací, jako je například název subjektu, platnost certifikátu a veřejný klíč, který se používá k šifrování dat. Tyto informace jsou důležité pro ověření, že uživatelé komunikují se správným, ověřeným subjektem. Dnes jsou k dispozici jak automatizované SSL certifikáty typu Let’s Encrypt, tak i komerční SSL certifikáty od světově známých certifikačních autorit, jako jsou například GeoTrust, DigiCert, Sectigo a další.

V případě komerčních SSL certifikátů není potřeba navštěvovat stránky autorit, dokonce v případě zakoupení SSL certifikátu přímo u certifikační autority jsou ceny certifikátů o více jak 50 % vyšší než u lze získat u autorizovaných partnerů. Jedním z projektů, kde lze získat SSL certifikáty za nejvýhodnější ceny je projekt SSLmentor. Na stránkách www.sslmentor.cz je možné vybírat z nabídky 6-ti certifikačních autorit. Nejpopulárnějšími SSL certifikáty jsou nejlevnější certifikáty PositiveSSL nebo certifikáty RapidSSL. Firemní zákazníci mají zase v oblibě SSL certifikáty GeoTrust.

SSL certifikát

SSL certifikát (Secure Socket Layer) je digitální certifikát, který slouží k zajištění bezpečného přenosu dat mezi webovými servery a webovými prohlížeči pomocí šifrování. Webové stránky používající SSL certifikáty jsou rozpoznatelné podle ikony „zámku“ vedle adresy URL v prohlížeči. Tento indikátor ukazuje, že data mezi prohlížečem a serverem jsou šifrována a zabezpečena.
Když uživatel navštíví webovou stránku s SSL certifikátem, prohlížeč a webový server navzájem ověří si své identifikace. Pokud je toto ověření úspěšné, pak se ustanoví bezpečné spojení mezi klientem (prohlížečem) a serverem, a komunikace mezi nimi je šifrována, aby byla zabezpečena proti útokům a odposlechu třetích stran.