Multidoménové PositiveSSL certifikáty pro MS Exchange

Microsoft Exchange Server využívá mnoho firem pro zajištění firemní elektronické pošty. Jako u každého softwarového produktu je nutné zajistit bezpečnost přenášených dat mezi klientem a serverem. Každá komunikace musí být šifrovaná a o to se stará SSL certifikát, pro produkt společnosti Microsoft je ideálním řešením některý z tzv. multi-domain SSL certifikátů.

Microsoft Exchange Server slouží firmám k výměně e-mailových zpráv a sdílení zdrojů a informací. Jedná se o firemní systém a mezi jeho hlavní vlastnosti patří příjem a odesílání poštovních zpráv, správa kalendáře a kontaktů, sdílení veřejných složek, možnost přístupu do poštovních schránek přes webové rozhraní, přístup k systému pomocí mobilních zařízení a vlastnost datového úložiště. Veškerá komunikace Exchange serveru by měla být zabezpečena nasazením SSL certifikátu neboť se po síti přenáší citlivé firemní informace.

Multidoménové SSL certifikáty

Multidomain SSL certifikáty řeší potřebu zabezpečit více různých domén jedním SSL certifikátem pomocí technologie SAN/UCC (Subject Alternative Name/Unified Communications certificate). Tyto certifikáty umožňují zabezpečit 250 dalších domén současně jediným SSL certifikátem. Přitom každá doména může být od jiné TLD (.cz, .sk, .com, .eu atd.), čímž se odlišují od WildCard SSL certifikátů pro zabezpečení neomezeně subdomén. Jednou z dalších výhod multidoménových SAN certifikátů je fakt, že lze domény přidávat do certifikátu během jeho platnosti.

SSL certifikát pro MS Exchange

Multidomain certifikáty jsou vhodné pro zabezpečení serverů MS Exchange Server nebo Office Communications Server. Nejlevnějším a ideálním SSL certifikátem pro MS Exchange je PositiveSSL multi-domain certifikát z oblíbené řady PositiveSSL cetifikátů od certifikační autority SECTIGO, kterým se jednoduše zabezpečí HTTPS komunikaci mezi prohlížečem a serverem pro více domén současně. Jako jsou oblíbené domény na MS Exchange typu mail.contoso.com, autodiscover.contoso.com či webmail.contoso.com atd. SSL certifikát je důvěryhodný pro všechny moderní prohlížeče, včetně mobilních a je kompatibilní s produktem MS Exchange. Jelikož se jedná o doménový certifikát, jsou domény validovány zasláním e-mailu, což umožňuje SSL certifikát opravdu velmi rychle získat.

O společnosti Web security s.r.o.

Posílení a zajištění bezpečnosti na internetu je hlavním mottem společnosti Web security s.r.o., která zajišťuje SSL certifikáty pro weby a projekty na stránkách SSLmentor.cz. V nabídce zákazníci naleznou kompletní nabídku SSL certifikátů značek jako Sectigo, DigiCert, Certum, Thawte, RapidSSL nebo GeoTrust . Zde lze také získat nejlevnější SSL certifikáty pro zabezpečení webových stránek nebo populární WildCard certifikáty pro zabezpečení neomezeného počtu subdomén.