Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla novou aktualizaci řešení GFI LanGuard 12.5, která přináší vylepšené uživatelské rozhraní, přehlednější a výkonnější reportování, a zapracování nejnovějších specifikací PCI-DSS. Nejnovější GFI LanGuard poskytuje možnost adekvátní reakce na růst zranitelností v podnikových sítích a efektivnější generování podkladů určených pro zajištění bezpečnostních auditů a regulačních standardů.
GFI LanGuard je ucelené řešení pro automatizovanou správu aktualizací, skenování zranitelností na počítačích i mobilních zařízeních a auditování sítě a softwaru. Pro zvýšení bezpečnosti umožňuje vytvářet soupis prostředků každého zařízení v síti včetně tabletů a chytrých telefonů. GFI LanGuard je také součástí licenčního modelu GFI Unlimited umožňujícího využívat až 10 produktů GFI Software za cenově výhodné, jednotné předplatné.
V nejnovější verzi 12.5 řešení obsahuje:
• Vylepšené grafické prvky uživatelského rozhraní včetně aplikačních ikon a stavových údajů o okamžité úrovni hrozeb pro sítě v organizaci;
• Přehlednější a výkonnější reportování v rámci centrální konzole;
• Efektivnější skenování zranitelností včetně sítí s vypnutým zabezpečením NTLM;
• Reporty vyhovující nejnovějším specifikacím metodiky bezpečnosti platebních karet PCI-DSS.
„Malwarové útoky využívající nezáplatovaný software, ukončená podpora Windows 7 a obecně rostoucí počet zranitelností jsou všechno výzvy, se kterými se dnes setkávají IT administrátoři ve firmách a veřejných organizacích“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej GFI Software v ČR a na Slovensku. „Aby měli okamžitý přehled o spravovaných sítích, neustále vylepšujeme náš klíčový produkt v této oblasti – GFI LanGuard. Verze 12.5 přináší zvýšený důraz právě do oblasti reportingu a souladu se stále náročnějšími požadavky.“
Z informací postavených na údajích organizace The National Vulnerability Database vyplývá, že například jen v roce 2018 bylo celkem zaznamenáno vloni 16 555 zranitelností, což je o 12,5 % více, než v roce 2017. Přitom již v roce 2017 došlo k více než zdvojnásobení počtu zranitelností oproti předchozímu roku. Údaje z roku 2019 budou dostupné v prvním čtvrtletí.