Důvěryhodné e-shopy používají pro zajištění HTTPS EV SSL certifikát

Provozovatelé e-shopů již v drtivé většině používají zabezpečenou HTTPS komunikaci, aby uchránili data svých zákazníků na internetu. Od konkurence se mohou výrazně odlišit i tak, že nasadí EV SSL certifikát, který viditelně zobrazí název provozovatele u domény v prohlížeči.

HTTPS komunikace je dnes naprostou nutností pro důvěryhodné provozovatele e-shopů a také www stránek. Zabezpečený přenos dat chrání zákazníka před odposlechem komunikace a ukradením osobních údajů z vyplněných objednávkových formulářů, včetně čísel kreditních karet.

Zajištění bezpečného HTTPS přenosu je jednoduchý proces a každý systém na provozování www stránek je na to připraven. Pro majitele e-shopu stačí pouze zajistit SSL certifikát, nastavit doménu na bezpečný protokol a o zbytek se postarají systémy.

Nejdůvěryhodnější SSL certifikáty

Bezpečnou HTTPS komunikaci zajistí i nejlevnější SSL certifikát za pár stokorun nebo také automatizovaný certifikát od autority Let’s Encrypt nabízený zdarma. S rozšiřováním zabezpečených stránek vyhrávají v tvrdé konkurenci weby, které se mohou odlišit a tuto příležitost nabízí nejdůvěryhodnější EV SSL certifikáty. Tyto takzvané “zelené” SSL certifikáty umí zobrazit název společnosti pro kterou byl certifikát vystaven v adresním řádku prohlížeče, hned vedle názvu domény. Nepoužívají se pouze u bank a velkých firem, ale jsou čím dál častěji vidět také u e-shopů, kterým záleží na důvěryhodnosti u jejich zákazníků. Návštěvník stránek okamžitě vidí jaká společnost stojí za webovým e-shopem.

EV SSL certifikáty vystavují certifikační autority po důkladném ověření žadatele. Je to proces, kterým autorita validuje žadatele o certifikát a díky tomu na internetu můžeme důvěřovat protistraně. Existují 3 druhy validace a to nejpečlivější ověření se provádí právě u EV certifikátů a proto prohlížeče zobrazují u domény i název firmy.

E-shopy využívající EV SSL certifikáty lze poznat na první pohled a díky tomu se zákazníci mohou cítit na webu bezpečněji a provést více objednávek. Naopak podvodníci provozující e-shopy získat EV certifikát prakticky nemohou, neboť by museli dodat veškeré údaje o firmě a být ověřeni, což není v jejich zájmu a mnohdy to ani nelze díky utajení provést.