Chrome 68 bude vyžadovat na webech HTTPS komunikaci

Již za necelý měsíc bude vydána nová verze prohlížeče Chrome, která mění vizuální vzhled informace o nezabezpečené komunikaci. Z pozitivního indikátoru „Zabezpečeno“ se nově bude uživatel informovat textem „Nezabezpečeno“. Majitelé webových stránek by měli na své weby nasadit SSL certifikát, který zajistí důvěryhodnou komunikaci.

24. července je plánované datum vydání nové verze Chrome 68, která bude u nezabezpečené HTTP komunikace zobrazovat v adresním řádku „Nezabezpečeno“. Google mění zažité zvyky pozitivních indikátorů a rozhodl se ještě více bojovat za šifrovanou komunikaci. Prozatím bude zobrazení textu v šedé barvě, plánuje se ale nasadit výraznější červené označení. Vše probíhá podle plánu Google a aktivity Encryption Everywhere, jejímž cílem je zabezpečit 100 % komunikaci na internetu pomocí SSL certifikátů.

I nejlevnější SSL certifikáty zajistí HTTPS komunikaci

Plnohodnotné zabezpečení HTTPS komunikace je možné i s nejlevnějšími SSL certifikáty. Důvěryhodné SSL certifikáty RapidSSL nebo Comodo PositiveSSL zabezpečí bez problému komunikaci mezi serverem a prohlížečem a jsou pro moderní webové prohlížeče, včetně mobilních, důvěryhodné a mohou být nasazeny na jakékoliv firemní i osobní webové stránky a projekty, webmail, intranet, zákaznické portály atd.

Nejlevnější SSL certifikáty ověřují existenci domény. Nejvyšší důvěryhodnost www stránek zajišťují firemní „zelené“ EV SSL certifikáty, které zobrazují název firmy v adresním řádku prohlížeče. Díky tomu návštěvník stránek okamžitě ví, že navštěvuje webové stránky společnosti. HTTPS komunikace je samozřejmostí.

O společnosti Web security s.r.o.

Společnost Web security s.r.o. se zaměřuje na internetovou bezpečnost. Je známá projektem SSLmentor, který nabízí SSL certifikáty pro zabezpečení internetové komunikace od světových certifikačních autorit. Cílem projektu je zajistit zákazníkům získání SSL certifikátu, poskytovat kvalitní a automatizované služby a to vše za velmi výhodné ceny, které může zákazníkům nabídnout díky přímému partnerství s certifikačními autoritami.Kompletní přehled SSL certifikátů značek jako Comodo, Certum, Symantec, Thawte, RapidSSL nebo Geotrust naleznete na stránkách projektu SSLmentor.