Mezi 20 největšími plátci daně z příjmů právnických osob 3 ICT firmy

Finanční správa a Ministerstvo financí měly v prostorách Břevnovského kláštera ocenit dvacet společností, které byly v uplynulém roce nejvýznamnějšími plátci daně z příjmů právnických osob. Zástupci oceněných společností si z rukou ministryně financí Aleny Schillerové a generální ředitelky Finanční správy Tatjany Richterové měli převzít broušenou skleněnou plaketu. Osmnáctý ročník slavnostního vyhlášení však musel být kvůli současné epidemiologické situaci zrušen a plakety s poděkováním budou společnostem doručeny přepravní službou.

Každoročně zveřejňovaný žebříček oceněných společností je sestavován podle výše plateb provedených na účet daně z příjmů právnických osob v průběhu roku do veřejných rozpočtů. „Na předních pozicích se každoročně umisťují zejména banky a automobilky. Za rok 2019, a to již čtvrtý ročník po sobě se nejvýznamnějším plátcem daně stala společnost ŠKODA AUTO a.s.,“ uvedla Tatjana Richterová.

„Síla ekonomiky stojí a padá s kondicí a konkurenceschopností firem. Během jarního vypnutí ekonomiky a souvisejících daňových úlev jsme se přesvědčili, že daňová morálka v České republice je na vysoké úrovni. Nejen kapitáni průmyslu, ale všichni, kdo své daňové povinnosti řádně plní, si zaslouží velké poděkování. Chtěla bych je ujistit, že budeme i nadále usilovat o zmírnění bolesti, které pandemie v našem hospodářství způsobila,“ řekla ministryně financí Alena Schillerová.

„Mrzí nás, že jsme museli slavnostní večer zrušit, i přesto však společnostem zašleme broušené plakety a naše poděkování. Tyto společnosti jsou nejenom „tahouny“ naší ekonomiky, ale zároveň jdou ostatním příkladem tím, jak plní své daňové povinnosti,“ dodala Tatjana Richterová.