Jak zamezit odposlouchávání webových stránek

Možná vás odposlouchává soused, NSA nebo vaše firemní stránky ohrožuje phishing. HTTPS snadno vyzraje nad odposloucháváním a šmírováním. 

Internet není bezpečné místo. Hackeři a podvodníci se snaží ukrást osobní údaje, hesla a čísla platebních karet. Státní agentury, jako například NSA, se snaží sbírat a vyhodnocovat data z internetu. Odposlech útočníkům umožňuje komunikace vedená přes nezabezpečené protokoly, jako je původní HTTP. Obranou pro majitele www stránek by mělo být nasazení SSL certifikátů, které pomohou v zabezpečení webových stránek, e-shopů, interních systémů nebo aplikací.

Základní rozdělení certifikátů podle stupně ověření je na DV certifikáty (ověřována je pouze doména), OV certifikáty (ověřuje se přímo společnost) a nejdůvěryhodnějšími jsou pak tzv. EV „zelené“ certifikáty s rozšířeným ověřením a nezaměnitelným symbolem bezpečnosti – zeleným adresním řádkem. Certifikáty nabízejí různé certifikační autority, vybírat bychom si měli ty důvěryhodné (např. RapidSSL), které neprovází bezpečnostní incidenty. Nasazení certifikátu zvyšuje důvěryhodnost vašeho webu, což ve výsledku ocení zejména vaši zákazníci.

Zabezpečený web do 5 minut

Kvalitní www projekty a e-shopy řeší bezpečnost na internetu jako jednu z priorit. Certifikační autorita RapidSSL nebo Sectigo jsou lídrem v oblasti levných SSL certifikátů. Nejlevnější certifikát PositiveSSL lze pořídit už od 50 haléřů denně. Certifikát zabezpečí tvar domény s i bez www pro snadné nasazení na webhosting nebo server. Je plně důvěryhodný a na server ho můžete nasadit během pár minut.
Bližší informace o nejlevnějším SSL certifikátu PositiveSSL