Amazon v Kojetíně dokončí v roce 2022 prvního robotické centrum

Amazon oznámil plány na dokončení výstavby nového robotického distribučního centra. Nová průmyslová budova vyroste v Kojetíně v Olomouckém kraji. Celkové investice společnosti Amazon od roku 2013 dosahují přes 26 miliard korun. Tyto investice zahrnují jak infrastrukturu, distribuční centra a korporátní kanceláře, tak i více než 2 000 stálých pracovních míst, která budou vytvořena po plném zprovoznění nové budovy do konce roku 2023. Ta doplní stávajících 4 000 pracovních míst, která již Amazon v České republice vytvořil.

Společnost Amazon dále rozšiřuje svou českou logistickou síť v reakci na rostoucí poptávku zákazníků. Rozšíří tak nabídku produktů a podpoří rostoucí počet nezávislých malých podniků prodávajících na Amazonu, které mohou využít skladování a doručování prostřednictvím služby Fulfillment by Amazon. Zaměstnanci v novém distribučním centru budou připravovat, balit a odesílat zákazníkům drobné položky jako knihy, elektroniku a spotřební zboží. Zaměstnanci budou pracovat s inovativními technologiemi, včetně robotických jednotek, které jim budou pomáhat při každodenním vyřizování zákaznických objednávek. Tito specializovaní roboti se zasouvají pod regály s výrobky, zvedají je a pohybují s nimi po distribučním centru, čímž pomáhají zkrátit čas nutný pro zpracování objednávek. Amazon pokračuje v investování do výzkumu a vývoje, který přináší asistenční a podpůrné technologie, které usnadňují zaměstnancům vykonávání jejich práce. To umožňuje kvalifikovaným zaměstnancům soustředit své schopnosti na sofistikovanější úkoly.

„Jsme hrdí na to, že můžeme rozšířit naše působení v Česku o druhé distribuční centrum,“ říká Michal Šmíd, generální manažer společnosti Amazon pro Českou republiku. „Během uplynulých osmi let jsme v zemi významně investovali a zaměstnali jsme tisíce talentovaných jedinců, kterým od prvního dne poskytujeme atraktivní mzdu a širokou škálu benefitů. To vše v bezpečném, moderním a zajímavém pracovním prostředí.“

„Tato nová investice je dalším důkazem našeho závazku vůči lidem a komunitám v České republice. Vytvořením nových stálých pracovních míst dokážeme lépe reagovat na rostoucí poptávku zákazníků. Nová pracovní místa doplní čtyři tisíce stálých pracovních míst, které jsme již v Česku vytvořili, a to je výsledek, na který jsme pyšní,“ doplňuje Michal Šmíd.

„Kojetín prochází v posledních letech obdobím velké proměny. Mohutné investice do školství, kultury, sportu nebo rozvoje volnočasových aktivit vytváří ve městě klima, které oceňuje zejména nastupující generace. Přivést do města významného zaměstnavatele je další velmi podstatný střípek do mozaiky, na které několik let usilovně pracujeme. Vnímám jako bonus, že se jedná o stavbu na brownfieldu bez záboru orné půdy, a že jde právě o Amazon, světového lídra trhu internetového obchodu. Jsem také spokojený, že díky novému průmyslovému parku a navazujícím projektům dostanou práci tisíce lidí,” řekl starosta města Kojetín Leoš Ptáček.

„Příchod významného zaměstnavatele do regionu je vždy důležitou událostí a příležitostí pro celý region. Jsme rádi, že do Olomouckého kraje přichází zaměstnavatel, který zde vytvoří tisíce nových pracovních míst, a to zejména odborných. Součástí nového distribučního centra společnosti Amazon bude i vybudování a oprava stávající infrastruktury, což vnímáme jako značný přínos pro místní obyvatele,“ řekl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Amazon zahájil nábor pracovníků pro nové distribuční centrum, od inženýrů po IT profesionály, provozní manažery, odborníky na bezpečnost a ochranu zdraví a HR specialisty. Zaměstnanci na vstupních pozicích mohou žádat o práci na webové stránce pracevamazonu.cz.