Akademie CZ.NIC představuje novinky a podzimní kurzy

Sdružení CZ.NIC, správce národní domény .CZ a provozovatel vzdělávacího centra Akademie CZ.NIC představuje kurzy na druhé pololetí 2018. Vzdělávací centrum přináší témata určená jak IT odborníkům, tak i kurzy pro zaměstnance veřejné správy, studenty a učitele či laickou veřejnost se zájmem o moderní technologie.

Kurzy naplánované na období od září do prosince, a to jak v pražské, tak i v brněnské pobočce Akademie CZ.NIC. Kompletní přehled najdou zájemci na internetové adrese Akademie, kde je pro ně připraveno mnoho termínů věnovaných v letošním roce převážně bezpečnosti. Na všechny vypsané termíny se mohou zájemci již nyní přihlásit.

Vzdělávací centrum CZ.NIC nabídne ve svém školícím centru převážně odborná témata. Zkrátka ale nepřijde ani široká veřejnost, pro kterou je určen například kurz Bezpečnost a soukromí na Internetu. Pro zájemce z veřejné správy budou potom určeny především kurzy eIDAS.

  • Bezpečnost a soukromí na Internetu 
  • Turris Omnia prakticky 
  • Bezpečnost mobilních aplikací 
  • Úvod do Linuxu 
  • Nařízení eIDAS přehledně 

Kurzy v nabídce pro veřejnost nevyžadují od účastníků, kromě základů práce na počítači, žádné další vstupní znalosti.

O AKADEMII CZ.NIC

Specializované výukové centrum bylo otevřeno 1. dubna 2009. Akademie nabízí zájemcům možnost odborného vzdělávání v oblasti Internetu a internetových technologií. Kurzy umožňují účastníkům vyzkoušet si přednášenou látku v praxi, podělit se o zkušenosti s lektory, ale také s ostatními návštěvníky kurzů. Lektory Akademie CZ.NIC jsou zaměstnanci sdružení, vysokoškolští pedagogové nebo odborníci z praxe. Součástí pražského výukového centra je také laboratoř vybavená hardwarem a softwarem potřebným k testování a experimentování v rámci výuky. Více informací na internetové adrese https://akademie.nic.cz/.